et fagforum for tverrfaglige presentasjoner og diskusjoner om entrepriserett og tilgrensede temaer. Målsetningen er å heve entrepriserettsforståelsen blant unge jurister og unge i bygge- og anleggsbransjen ved å skape en møteplass for «juniorene» i bransjen

Ungt Entrepriseforum – 2. samling

Ungt Enrepriseforum

I samarbeid med advokatfirmaene Projure, Haver, Schjødt og Kluge, har Eurojuris Haugesund gleden av å invitere til andre samling i fagkonseptet Ungt entrepriseforum – et fagforum for tverrfaglige presentasjoner og diskusjoner om entrepriserett og tilgrensede temaer. Målsetningen er å heve entrepriserettsforståelsen blant unge jurister og unge i bygge- og anleggsbransjen ved å skape en møteplass for «juniorene» i bransjen.

Andre samling avholdes i Bodegaen på Høvleriet i Haugesund onsdag 9. mai, og her kan det skiltes med innlegg fra Cato Severinsen i Statens vegvesen og advokat/partner i Eurojuris Haugesund, Hans-Jacob R. Sæther.

Årets anlegg

I 2017 vant Statens vegvesen i Haugesund pris for årets anlegg. En av hovedårsakene til at prisen ble tildelt dem, var det vellykkede samarbeidet. For å dele sine erfaringer om hvordan oppnå et slikt vellykket samarbeid, har Severinsen sagt ja til å holde et innlegg om den aktuelle entreprisen, grunnlaget for tildelingen, Vegvesenets tildelingskriterier og verktøyene for kontraktsamarbeid.

Varslingsregler ved endringer

Advokat og partner i Advokatfirmaet Eurojuris Haugesund AS, Hans-Jacob R. Sæther, vil deretter holde innlegg om et annet viktig tema i entrepriseretten, nemlig varslingsregler knyttet til endringer.

Etter foredragene samles vi til sosialt samvær og en matbit.

 

Program

18.00: Dørene åpnes
18.15: Cato Sivertsen
19.00: Pause
19.15: Advokat Hans-Jacob R. Sæther
20.00: Mat og mingling

Arrangementet er gratis. Påmeldingsfrist er mandag 7. mai.

Praktisk informasjon

Sted: Høvleriet, Smedasundet 66, 5528 Haugesund (kart)

Dato: 9. mai 2018, 18.00 - 23.00

Pris: Ingen deltakeravgift

Påmelding

Påmelding er ikke tilgjengelig.